Jdi na obsah Jdi na menu

Stravování

Stravování dětí a dodržování pitného režimu je pro nás důležité. Zaměřujeme se na zdravou, vyváženou a pestrou stravu s dostatkem zeleniny a ovoce, založenou na kvalitních potravinách s výrazným omezením sladkých jídel a slazených nápojů.

Na snídaně a svačinky, které připravujeme dětem sami, děti dostávají pestrou a vyváženou stravu sestávající z nabídky celozrnných, vícezrnných, žitných, žitno-pšeničných a speciálních druhů pečiva včetně chleba, spousty pomazánek, tvarohu, sýrů, jogurtů, cereálií a dalších zdravých ingrediencí ve větší míře v BIO kvalitě, které jsou vždy doplněné o výběr ovoce a zeleniny. K pití mají děti celodenně k dispozici vodu s citronem a pomerančem, čaj slazený výhradně medem a dále BIO ovocný nápoj a BIO mléko.

Obědy dovážíme z kuchyně Mateřské školy Letní pole Vyškov. I zde je brán zřetel na pestrost jídel a na výživové normy dětí (spotřební koš). Je snížena spotřeba tuků a cukrů, zařazují se racionální a čerstvé potraviny (ovoce, zelenina, sója, cereálie) v souladu s vyhláškou MŠMT ČR č. 107/2005 Sb. ve znění pozdějších předpisů, kterou se řídí stravování v mateřských školách.